به زبان مردم خوزستان به ماهی حلوا سفید ( ماهی زبیده ) گفته می شود که از ماهی های مرغوب می باشد ماهی حلوا گوشت لطیف و نرم دارد و بدون تیغ است. ارزش غذایی و کیفیت بالایی دارد.

بسیار خوش مزه و لذیذ است. باز فروش ماهی حلوا دریایی عمده بسیار موفق است و طرفداران زیادی دارد و متقاضیان و خواهان فراوانی دارد. ماهی حلوا در آب های خلیج فارس و د ریای عمان رشد می کنند.

بازار فروش ماهی حلوا دریایی عمده

بررسی ویژگی های ماهی حلوا دریایی

بررسی ویژگی های ماهی حلوا دریایی ماهی زبیده جزو ماهی باکیفیت و مرغوب و صادراتی می باشد و همچنین می توان گفت ماهی گران قیمتی است. دارای انواع پروتئین ها و ویتامین ها می باشد. امگا ۳ موجود در ماهی زبیده بالا پی باشد و چربی کمی دارد. همچنین دارای ویتامین گروه B می باشد و ید فراوانی دارد که برای بیماری کم کاری تیروئید و ویتامین A برای بینایی بسیار موثر است. ماهی حلوا دارای کلسیم فراوان است که باعث استحکام استخوان ها می شود و همین طور باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و سیستم عصبی بدن می گردد.

به دلیل وجود ویتامین ها و املاح معدنی در ماهی حلوا برای سلامت پوست و مو بسیار موثر است. همچنین تنظیم کننده ی ضربان قلب و سلامت قلب و عروق است. این ماهی منحصر به فرد تیغ کمی دارد که آن هم در قسمت وسط بدن ماهی وجود دارد و به راحتی می توان آن را جدا کرد. آهن و فسفر و روی موجود در ماهی حلوا سفید برای سلامی و تقویت بدن بسیار مفید است. جزو کم کالری ترین مواد غذایی می توان از آن نام برد و برای افرادی که رژیم غذایی برای تناسب اندام دارند به شدت توصیه می شود که اگر از این نوع ماهی در رژیم غذایی خود داشته باشند در مان کننده ی افسردگی است. اشخاصی که با مصرف مداوم و مرتب ماهی سفید بیماری گوارشی و سرطان ها کمتر مبتلا می شوند. امروزه قیمت ماهی حلوا بسیار بالا است و متاسفانه همه عموم نمی توانند از آن استفاده کنند.

ماهی حلوا دریایی چه طبعی دارد

ماهی حلوا دریایی چه طبعی دارد یکی از پر طرفدارترین و مرغوب ترین ماهی می باشد که جزو بهترین ماهی ها شناخته شده است و بوی نامطبوعی در هنگام پخت نمی دهد. به راحتی می توان گوشت آن را از استخوان هایش جدا کرد.جزو ماهی های کم چربی می باشد. هر چه ماهی بزرگتر باشد خواص آن و کیفیتش مناسبت تر و بالاتر است. ماهی حلوا سفید را با تور ماهیگیری صید می کنند. ماهی سفید در آب های کم عمق زندگی می کنند و به همین دلیل صید آن راحت و آسان است. صید بی رویه ی ماهی سفید جنوب باعث کاهش و کم شدن تعداد ماهی ها شده است.

ماهی سفید در جنوب کشور و دریا رشد و پرورش می یابد. ک دارای طبع سرد میباشد که حتما باید همراه آن از سیر و زیتون استفاده کرد. آب مناسب با درجه دمای مناسب باعث کیفیت ماهی سفید می شود. تغذیه ی ماهی حلوا سفید بستگی به آب دریا دارد و از موجودات درون آب استفاده می کند. همین عوامل باعث کیفیت مرغوب ماهی می شود و ارگانیک رشد می کند. ماهی حلوا سفید طبع سردی دارد و همراه آن باید از سیر تازه یا سیر ترشی و زیتون استفاده کرد. ماهی سفید هیچ گونه دور ریزی ندارد و در همه فصول می توان از آن استفاده کرد. ماهی حلوا( زبیده زبیده ) از محبوبیت خاصی در بین مردم برخوردار است. ماهی حلوا ، ماهی ارزان نیست و قیمت بالایی دارد.

قیمت عمده ماهی حلوا دریایی ارزان

قیمت عمده ماهی حلوا دریایی ارزان همان طور که گفته شد پرورش این ماهی بیشتر در جنوب کشور می باشد. پخش ماهی زبیده تازه ی اعلا توسط نمایندگان شیلات صورت می گیرد. ماهی سفید به صورت مستقیم و بدون این که واسطه ای در میان باشد به سراسر کشور عرضه می گردد. تهیه ی ماهی حلوا به صورت عمده مطمئنا از قیمت مناسب تری برخوردار است اما در بازار ماهی فروشان قیمت آن بالا تر می باشد.

البته بیشترین مقدار ماهی سفید به صورت صادرات به کشورهای دیگر می باشد و با این روش تجارت سود فراوان و ارز بسیار زیادی را به کشور تزریق می کنند. توزیع از طریق این سایت به صورت آنلاین و اینترنتی و با بهترین کیفیت انجام می گردد و متقاضیان می توانند تنها با ثبت سفارش و بدون صرف وقت و هزینه آن را خریداری نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *