ماهی حلوا مقوایی، این ماهی ها معمولا در مناطق گرمسیر، مرجانی، لب شور و در اعمال 20 تا 100 متری زیست می کنند و یافت می شوند، اصولا این ماهی ها بدنی به شکل لوزی شکل داشته و از دو طرف فشرده می باشند، همچنین بخاطر داشته باشید که این ماهی ها دارای فواید و خاصیت های بسیار زیادی نیز می باشند، که شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر در مورد ماهی حلوا صافی، می توانید در ادامه با ما همراه باشید.

بازار فروش ماهی حلوا مقوایی

مدل های مختلف پاک کردن ماهی مقوا سفید

مدل های مختلف پاک کردن ماهی مقوا سفید این ماهی ها معمولا گوشت چربی و نرمی داشته و به صورت سفید رنگ می باشند، که گوشت آن ها بسیار لذیذ و خوشمزه می باشد و بسیار مناسب مخصوص پخت به صورت سرخ کرده نیز می باشد.

معمولا برای پاک کردن ماهی ها در مدل های مختلفی وجود داره که از برخی این مدل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. پاک کردن به صورت فیله شده که در این حالت دم و سر ماهی زده می شود و سپس بر اساس موازات مهره ی ماهی برش داده و تمام استخوان و تیغ های ماهی را جدا می کنیم که در معمولا این حالت میزان ضایعات ماهی 50 درصد می باشد.
 2. پاک کردن به صورت قطعه شده که در این حالت سر و دم ماهی را زده و سپس آن را به صورت قطعه های مکعبی به صورت هم اندازه برش می دهیم که اصولا در این حالت میزان ضایعات ماهی 30 درصد می باشد.
 3. پاک کردن به صورت پاک شده و یا مخصوص شکم پر که در این حالت شکافت را از زیر شکم ماهی شروع کرده و محتویات شکم و نیز آبشش ماهی خالی می شود، همچنین پولک ماهی را نیز میزنیم که در این حالت میزان ضایعات ماهی 25 درصد می باشد.
 4. پاک کردن به صورت استیک شده که در این حالت سر و دم ماهی را زده و ماهی را به صورت عرضی برش می دهیم که در این حالت میزان ضایعات ماهی 30 درصد می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در مورد پاک کردن انواع ماهی ها، می توانید با ما در قسمت پشتیبانی در ارتباط و یا نیز در تماس باشید.

میزان ضایعات ماهی مقوا سفید

میزان ضایعات ماهی مقوا سفید ماهی حلوا مقوایی، این ماهی ها از سری ماهی هایی هستند که نسبت به ماهی های دیگر تیغ کمتری داشته و بسیار لذیذ و مقوی می باشد، همچنین گوشت این ماهی ها سرشار از ویتامین و روغن طبیعی می باشد، از بهترین خاصیت های این ماهی ها نیز می توان به بهبود و کمک به کم خونی و همچنین تقویت ایمنی در بدن اشاره کرد.

معمولا تمام ماهی های حلوایی از جمله ماهی های مقوایی ضایعاتی دارند، که میزان ضایعات این ماهی ها بستگی به نوع و سایز ماهی ها دارد، طبق بررسی های اخیر معمولا ماهی های مقوایی سفید بین 200 تا 300 گرم ضایعات دارند، البته این مقدار برای زمانی است که فقط شکم آن پاک شود، اگر بخایم هیچ تیغ و یا فلسی نداشته باشد، ضایعات آن بین 400 الی 500 گرم می باشد و همچنین اگر بخایم ماهی را قطعه قطعه بکنیم ضایعات آن 300 تا 400 گرم می باشد.

نکته: در نظر داشته باشید که بهترین حالت پاک سازی همان خالی کردن شکم می باشد.

فروش ویژه انواع ماهی بندری هایی حلوایی سفید درشت، با قیمت بسیار مناسب به همراه تخفیف ویژه برای عزیزان امکان پذیر می باشد.

مشخصات ظاهری ماهی مقوا سفید

مشخصات ظاهری ماهی مقوا سفید اصولا این ماهی حلوا درشت از بالا به رنگ سبز، نقره و آبی بوده و در قسمت سر تیره و در ناحیه ی شکم نیز به رنگ نقره ای می باشد، این ماهی حلوا بندری سفید معمولا در وزن های کوچک بین 500 تا 1 کیلوگرم می باشد، همچنین در وزن متوسط این ماهی ها 1 تا 1/30 کیلو گرم بوده و در وزن بزرگ 2 کیلوگرم به بالا هستند.

از برخی ویژگی و فواید این ماهی حلوا مقوایی مدل صافی درجه یک، می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • دارای تیغ بسیار کم نسبت به ماهی های دیگر، با ارزش غذایی بسیار بالا
 • بسیار ترد و لذیذ، از ماهی های خوب جنوب و خلیج فارس می باشد
 • رنگ گوشت سفید، با نرمی و چربی
 • دارای گوشتی چرب با روغن طبیعی و سرشار از انواع ویتامین های مورد نیاز بدن
 • بسیار مناسب برای سرخ کردن، از خوشمزه ترین مدل ماهی ها
 • قابلیت کاهش بیماری هایی نظیر آلزایمر و پارکینسون
 • قابلیت استفاده کردن این ماهی ها به عنوان یک تصفیه کننده و رقیق کردن خون
 • سرشار از منیزیم، آهن و انواع ویتامین های K، A، D
 • بسیار مناسب برای بیماری های قلبی و عروقی بخاطر وجود امگا 3 در این ماهی ها

در نظر داشته باشید که از بهترین روش های پخت این مدل های حلوایی صافی درشت، سرخ کردن، قلیه کردن و شکم پر می باشد.

از مشخصات ظاهری و شناخت ماهی های مقوایی حلوایی سفید، می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • شعاع های باله پشتی و نیز باله مخرجی خیلی بلند و مساوی با طول بدن آن ها می باشد
 • بدن این ماهی ها لوزی شکل و از هر دو طرف به صورت فشرده می باشد
 • دارای بدنی زاویه دار و فشرده هستند
 • رنگ بدن این ماهی ها به رنگ نقره ای می باشد
 • معمولا فلس های این ماهی ها موازی نبوده و در پوست به صورت فرو رفته می باشد

از بهترین روش و مهم ترین نکته برای شناخت این ماهی ها مشخصات سر آن است، که گودی کوچکی در نزدیکی چشم آن ها می باشد.

توزیع مستقیم ماهی حلوا مقوایی

توزیع مستقیم ماهی حلوا مقوایی توزیع ماهی حلوایی درشت به صورت عمده و تازه برای تمامی مشتریان در سراسر ایران به صورت حضوری و غیر حضوری به صورت آنلاین و اینترنتی، در سریع ترین زمان ممکن امکان پذیر می باشد، همچنین عزیزان در نظر داشته باشید که افرادی که شناخت زیادی در رابطه با ماهی ندارند می توانند از همکاران ما راهنمایی گرفته، تا در انتخاب ماهی دچار مشکل نشوند.

دقت کنید که همکاران ما هیچگاه تبلیغی انجام نمی دهند، بلکه این کیفیت کار ما است که همیشه در همه جا تبلیغی برای کارهای ما شده است.

فرصت مناسب و ویژه ی آخر زمستان برای عزیزان با قیمت بسیار مناسب و تخفیف ویژه و فوق العاده در نظر گرفته شده است، عجله کنید و این فرصت خوب رو از دست ندهید، برای کسب اطلاعات بیشتر همچون راهنمایی خرید و یا نیز قیمت و سفارش این ماهی ها، شما عزیزان می توانید با همکاران و یا کارشناسان ما در ارتباط و یا در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *