ماهی حلوا یکی از بهترین ماهی های جنوب است و طرفداران زیادی دارد. ماهی حلوا زبیده ماهی سفید و گوشتی با شکل تقریبا گرد و بیضی است که علاوه بر داخل کشور با سایر کشورها نیز صادر می شود. شرکت هایی وجود دارند که به خرید و بسته بندی و صادرات آن فعالیت دارند وآن را به سایر کشور ها بصورت ماهی صادر می کند. شرکت ما یکی از این شرکت ها در توزیع بهترین ماهی زبیده است و آن را از صیادان تهیه و آماده صادرات کرده و آن را صادر می کند.

توزیع بهترین ماهی حلوا زبیده صادراتی

نکاتی برای خرید ماهی حلوا زبیده

نکاتی برای خرید ماهی حلوا زبیده ماهی از جمله غذاهای دریایی از جمله انواع مختلف غذاهای دریایی است که در کشور ما بیشتر از سایر موجودات دریایی استفاده می شود. ماهی ها در ایران از تنوع زیادی برخوردار است و اکثرا از طرف شهرهای بندری و جنوب ایران سید و به سایر نقاط کشور عرضه می شود که یک نوع از این ماهی ها ماهی معروف حلوا است که یکی از ماهیان معروف بندرعباس است.

مهمترین نکته در این ماهی تازه بودن آن است، زیرا تازه آن دارای کیفیت بالاتری بوده و طعم بهتری نیز دارد. برای تشخیص تازه بودن آن در هنگام خرید روش های زیادی وجود دارد، از جمله توجه به براقیت چشمان ماهی و یا فشار بر ردی ماهی با انگشت که اگر بعد از فشار دادن گوشت ماهی دیر بالا بیاید نشان از کهنگی آن دارد و اگر برعکس جواب داد یعنی تازه است. در هنگام خرید توجه کنید که مقدار مورد نیاز خود را با توجه به اندازه ماهی ها انتخاب کنید.

در هنگام خرید سعی کنید پاک شده آن را تهیه کنید و یا درخواست کنید که آن را پاک کنند زیرا در صورت پاک شدن هم زحمت پاک کردن آن کم می شود و هم در قیمت آن تاثیر می گذارد چون در این صورت سر و تمام مخلفات درونی ماهی که قابل خوردن نیست کم می شود و وزن آن کاهش می یابد بنابراین قیمت آن ارزان می شود. یکی دیگر از نکات مهم در خرید ماهی حلوا توجه به بهداشتی بودن آن است تا بعدها ایجاد مسمومیت نکند.

ماهی حلوا زبیده چه مشخصاتی دارد

ماهی حلوا زبیده چه مشخصاتی دارد ماهی حلوا زبیده ماهی سفید جنوب است که شکل کتابی دارد. مشخصه آن وجود سنگدان در مری برای آسیاب کردن غذا است که بلافاصله بعد از حلق قرار دارد. اعضای این خانواده در تمام دریاهای جهان به جز اقیانوس منجمد شمالی، اقیانوس جنوبی ، دریای بالتیک و دریای بالتیک پراکنده هستند . دریای سیاه . الزبیدی از اکثر ماهی های دیگر متمایز است به این دلیل که بدنش پهن و بدون باله لگنی (شکمی)، استخوان فک ثابت است، پوشش آبشش با تنگه (بخش شکمی که دو فرورفتگی آبشش را از هم جدا می کند) جوش خورده است.

بدن صاف است و عرض ماهی حدود 60 درصد طول بدن است (بدون دم) و باله پشتی متصل است که قبل از آن حدود 5 خار کوچک وجود دارد که در ماهی های بزرگ غوطه ور می شوند. فلس های آن بسیار کوچک و دایره ای شکل است و به راحتی می ریزد و در تمام بدن و روی پایه های تمام باله ها پخش می شود و دو سوراخ بینی بزرگ، دهانه جلو گرد و عقب به صورت شکاف طولی است. در مورد دهان، اندازه آن کوچک است و به سمت پایین خمیده است.

رنگ بدن سفید مایل به نقره ای و رنگ باله ها زرد با نوک سیاه به خصوص در ماهی بالغ و رنگ سر نسبت به بدن کمی تیره و گلو از داخل تیره و متمایل به سیاه است. دندان های جلویی کوچک، پرزها و مخروطی شکل هستند که روی استخوان پیش فک قرار دارند. روی سطح حلق از داخل چندین دندان نرم کوچک وجود دارد و حلق با کیسه ای ضخیم به نام سنگدان به شکل بیضی و سیاه رنگ و متصل به روده ختم می شود.

احشاء در داخل حفره شکم در جلوی بدن گرد هستند، معده کیسه ای است و روده ها دراز و پرپیچ و خم هستند و در حدود 6 یا 7 خم می شوند. در مورد جگر رنگ آن قرمز روشن است و از دو قسمت راست و چپ نسبت به معده تشکیل شده و قسمت چپ بزرگتر از سمت راست است. قلب در پشت آبشش ها قرار دارد و طحال به دلیل اینکه در زیر کبد قرار دارد به سختی دیده می شود.

فروشگاه مرکزی ماهی حلوا زبیده ارزان

فروشگاه مرکزی ماهی حلوا زبیده ارزان ماهی حلوا زبیده یک ماهی کم استخوان و گوشتی است به همین دلیل برای خرید بسیار بصرفه است، بعلاوه دارای طعمی بسیار خشمزه است. اما کمی قیمت بالایی دارد که برای این موضوع هم می توانید از شرکت ما خریدارز کنید. شرکت شیلات ایران یکی از شرکت های متخصص در زمینه خود است و تجربیات استثنایی و زیرساخت های پیشرفته ای را در بخش ماهیگیری دریایی، آبزی پروری، بخش صنایع غذایی دریایی و بخش تجاری، اعم از عمده فروشی و خرده فروشی، جمع آوری کرده است. قیمت ماهی حلوا بالاتر از سایر ماهی ها می باشد. شرکت ما یک فروشنده ماهی حلوا زبیده است و آن را بعد از خرید با قیمت ارزان به فروش می رساند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *