ماهی صافی زبیدی که درواقع همان ماهی حلوا سفید می باشد یکی از پر طرفدار ترین و پر تقاضا ترین ماهی های موجود در بازار ماهی فروش ها می باشد که یکی از لذیذ ترین و خوشمزه ترین انواع ماهی می باشد که درخلیج فارس کشور ما نیز صید می شود. این ماهی ظاهر لوزی شکلی دارد و دهان کوچکی در کنار پوزه جلو آمده از آن دارد.از نکات مثبت این ماهی نداشتن تیغ های ریز و آزار دهنده می باشد.

توزیع بهترین ماهی صافی زبیدی ارزان

ماهی صافی زبیدی مرغوب چه مشخصاتی دارد

ماهی صافی زبیدی مرغوب چه مشخصاتی دارد ماهی زبیدی (حلوا سفید) دارای گوشت لذیذ و خوش مزه می باشد که تیغ های بزرگ و درشتی دارد و مصرف آن آزار دهنده نیست. هم چنین هنگام پاک کردن آن ضایعات زیادی را مشاهده نخواهیم کرد و همین موضوع باعث استقبال خانواده های ایرانی از این محصول می شود. ماهی زبیدی دارای خواص بسیاری می باشد و قیمت نسبتا بالایی هم دارد.

نکته ای که در مورد این ماهی بسیار مهم و با اهمیت است این است که این ماهی اگر تازه باشد فلس و پولک آن به وسیله چاقو بع راحتی جدا می شود و پاک کردن آن کار سختی نیست.

این ماهی دارای طعم بسیار بی نظیر و خوبی می باشد بنابراین برای طعم دار کردن آن نیاز به ادویه های خاص یا به کار بردن روش خاصی در پخت آن نیست بلکه کافی است به همان روش مرسوم سرخ کردن ماهی اقدام به تهیه یک غذای خوش طعم کرد.هرچند که می توان از این ماهی برای تهیه غذا هایی چون قلیه ماهی، ماهی شکم پر و کبابی استفاده کرد.

ویتامین های موجود در این ماهی ویتامین های Aو B و C مواد معدنی مثل کلسیم و پتاسیم و فسفر می باشد و همچنین سرشار از اسید های چرب امگا 3 می باشد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.مصرف ماهی صافی اعلا به صورت هفتگی به علت وجود ویتامین آ و د و کلسیم موجود در آن باعث بهبود بینایی و عملکرد بهتر مغز می شود و همچنین در تقویت و استحکام استخوان ها تاثیر زیادی دارد و از مبتلا شدن به بیماری هایی مثل پوکی استخوان جلوگیری می کند.

وجود ویتامین B12 در این ماهی از بروز اختلال و مشکل در سیستم عصبی بدن جلوگیری می کندو همان طور که گفته شد باعث سلامت سیستم عصبی و بهبود عملکرد آن می شود.همچنین ید موجود در این ماهی برای بهتر کار کردن غده تیروئید مفید است و از جمله موادی است که باید در رژیم غذایی افراد حضور داشته باشد.وجود امگا 3 فراوان در این ماهی باعث سلامت قلب می شود.

معیارهایی برای خرید ماهی صافی زبیدی

معیارهایی برای خرید ماهی صافی زبیدی هنگام خرید ماهی صافی زبیدی از مراکز فروش ماهی باید به نکاتی توجه داشت؛ طبیعتا مهم ترین نکته برای همه ما بحث سلامت و رعایت نکات بهداشتی می باشد.ماهی تازه دارای رنگ درخشانی است و پولک های آن باید برق بزنند زیرا این نشانه یک ماهی تازه سید شده می باشد. اگر روی شکم ماهی لک مشاهده کردید نشانه فاسد بودن آن است و نباید آن را خریداری کرد.

همچنین می توان از چشم های ماهی تازگی آن را تشخیص داد به این صورت که چشم های ماهی باید نسبتا برجسته و درخشان باشد که در غیر این صورت چشم های کدر نشانه کهنه بودن آن است.

فروشنده انواع ماهی صافی زبیدی ارزان

فروشنده انواع ماهی صافی زبیدی ارزان در شهر های جنوبی ایران معمولا فروشنده های انواع ماهی صافی زبیدی ارزان صیادانی هستند که اقدام به فروش ماهی های صید شده خود در بازار ماهی فروشان شهر می کنند.اما برخی از تجار و پخش کننده های اقدام به خرید ماهی زبیدی به صورت عمده می کنند تا بتوانند آن ها را در اختیار مردم سراسر کشور قرار دهند و همگی بتوانند از این محصول خوشمزه و مقوی بهره مند شوند.

البته برخی از تاجران اقدام به صادرات ماهی حلوا سفید(ماهی زبیدی) به کشور های مختلف می کنند زیرا این ماهی به علت داشتن بافت ظریف و طعم بسیار بی نظیر در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و این کار باعث می شود ارز آوری خوبی در این زمینه صورت گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *