به زبان مردم خوزستان به ماهی حلوا سفید ( ماهی زبیده ) گفته می شود که از ماهی های مرغوب می باشد ماهی زبیده گوشت لطیف و نرم دارد و بدون تیغ است. ارزش غذایی و کیفیت بالایی دارد.

بسیار خوش مزه و لذیز است. صادرات این نوع ماهی بسیار موفق است و طرفداران زیادی دارد و متقاضیان و خواهان فراوانی دارد. ماهی حلوا سفید در آب های خلیج فارس و د ریای عمان رشد می کنند.

صادر کننده  ماهی زبیده درجه یک

فواید استفاده از ماهی زبیده صادراتی

فواید استفاده از  ماهی زبیده صادراتی ماهی زبیده جزو ماهی باکیفیت و مرغوب و صادراتی می باشد و همچنین می توان گفت ماهی گران قیمتی است. دارای انواع پروتئین ها و ویتامین ها می باشد. امگا ۳ موجود در ماهی زبیده بالا پی باشد و چربی کمی دارد. همچنین دارای ویتامین گروه B می باشد و ید فراوانی دارد که برای بیماری کم کاری تیروئید و ویتامین A برای بینایی بسیار موثر است. ماهی حلوا سفید دارای کلسیم فراوان است که باعث استحکام استخوان ها می شود و همین طور باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و سیستم عصبی بدن می گردد.

به دلیل وجود ویتامین ها و املاح معدنی در ماهی حلوا سفید برای سلامت پوست و مو بسیار موثراست. همچنین تنظیم کننده ی ضربان قلب و سلامت قلب و عروق است. این ماهی منحصر به فرد تیغ کمی دارد که آن هم در قسمت وسط بدن ماهی وجود دارد و به راحتی می توان آن را جدا کرد. آهن و فسفر و روی موجود در ماهی حلوا سفید برای سلامی و تقویت بدن بسیار مفید است. جزو کم کالری ترین مواد غذایی می توان از آن نام برد و برای افرادی که رژیم غذایی برای تناسب اندام دارند به شدت توصیه می شود که اگر از این نوع ماهی در رژیم غذایی خود داشته باشند در مان کننده ی افسردگی است. اشخاصی که با مصرف مداوم و مرتب ماهی سفید بیماری گوارشی و سرطان ها کمتر مبتلا می شوند.

عوامل موثر بر کیفیت ماهی زبیده تازه

عوامل موثر بر کیفیت ماهی زبیده تازه یکی از پر طرفدارترین و مرغوب ترین ماهی می باشد که جزو بهترین ماهی ها شناخته شده است و بوی نامطبوعی در هنگام پخت نمی دهد. به راحتی می توان گوشت آن را از استخوان هایش جدا کرد.جزو ماهی های کم چربی می باشد. هر چه ماهی بزرگتر باشد خواص آن و کیفیتش مناسبت تر و بالاتر است. ماهی حلوا سفید را با تور ماهیگیری صید می کنند. ماهی سفید در آب های کم عمق زندگی می کنند و به همین دلیل صید آن راحت و آسان است. صید بی رویه ی ماهی سفید جنوب باعث کاهش و کم شدن تعداد ماهی ها شده است.

ماهی سفید در جنوب کشور و دریا رشد و پرورش می یابد. آب مناسب با درجه دمای مناسب باعث کیفیت ماهی سفید می شود. تغذیه ی ماهی حلوا سفید بستگی به آب دریا دارد و از موجودات درون آب استفاده می کند. همین عوامل باعث کیفیت مرغوب ماهی می شود و ارگانیک رشد می کند. ماهی حلوا سفید طبع سردی دارد و همراه آن باید از سیر تازه یا سیر ترشی و زیتون استفاده کرد. ماهی سفید هیچ گونه دور ریزی ندارد و در همه فصول می توان از آن استفاده کرد. ماهی حلوا سفید ( زبیده_زبیدی ) از محبوبیت خاصی در بین مردم برخوردار است.

پخش بهترین ماهی زبیده اعلا

پخش بهترین ماهی زبیده اعلا همان طور که گفته شد پرورش این ماهی بیشتر در جنوب کشور می باشد. پخش ماهی زبیده تازه ی اعلا توسط نمایندگان شیلات صورت می گیرد. ماهی سفید به صورت مستقیم و بدون این که واسطه ای در میان باشد به سراسر کشور عرضه می گردد.

البته بیشترین مقدار ماهی سفید به صورت صادرات به کشورهای دیگر می باشد و با این روش تجارت سود فراوان و ارز بسیار زیادی را به کشور تزریق می کنند. توزیع از طریق این سایت به صورت آنلاین و اینترنتی و با بهترین کیفیت انجام می گردد و متقاضیان می توانند تنها با ثبت سفارش و بدون صرف وقت و هزینه آن را خریداری نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *