ماهی حلوای بندری یکی از ماهی های صید شده در دریاهای جنوب کشور است. این ماهی دارای طعمی بسیار خوب و فوق العاده است و در سراسر دنیا طرفداران بیشماری دارد. اگر چه این ماهی جزو ماهی های استخوانی است اما جدا سازی گوشت از استخوان در ماهی حلوای بندری بسیار راحت است.

امکان صید این ماهی خوش طعم و استفاده تازه از آن برای مصرف کننده وجود دارد. امروزه افراد می‌توانند به راحتی و با صرف کمترین زمان و انرژی ممکن ماهی حلوا را در مقادیر مورد نظر خود و با تازگی و کیفیتی عالی خریداری کرده و به مصرف برسانند.

عرضه کننده ماهی حلوای بندری ارزان

بررسی مشخصات ماهی حلوای بندری

بررسی مشخصات ماهی حلوای بندری ماهی حلوای بندری علاوه بر طعم خارق‌العاده ظاهری متفاوت به نسبت سایر ماهی ها دارد. این ماهی به شکلی لوزی است که و دو طرف آن حالت فشردگی دارد. ماهی حلوای بندری دارای سری بسیار کوچک و در مقابل بال های دنی و به حالت دو شاخه و بزرگ دارد.

این ماهی صید جنوب جزو ماهی های کم فلس محسوب میشود و فلس های موجود در آن بیشتر در قسمت سر ماهی قرار دارند این ویژگی ماهی حلوا سبب آسان شدن کار پاک کردن در هنگام استفاده و همچنین باعث صرف وقت کمتری برای این کار می‌شود. پولک های روی سطح ماهی حلوا به راحتی و تنها با استفاده از چاقو از روی آن جدا میشوند.

برای پاک کردن ماهی حلوا بندری کافیست در زیر گوش ماهی شکافی با چاقو ایجاد کرده و با انگشت از آن شکاف استخوان و آبشش ماهی را خارج کنیم. این ماهی به نسبت ماهی های دیگر میزان مواد دور ریز کمتری دارد و به علت راحتی جدا کردن استخوان ها از گوشت ماهی به راحتی میتوان از گوشت ماهی حلوا، فیله تهیه کرد.

گوشت ماهی حلوا اعلا به رنگی سفید و با چربی مناسب و متوسط است و و استخوان های نرم و کمی در قسمت های مرکزی این ماهی وجود دارد. میزان بسیار کم دور ریز این ماهی برای مصرف کننده صرفه ی اقتصادی دارد چرا که از کل ماهی تنها ده درصد و در بیشترین حالت بیست درصد آن باید دور ریخته شود.

ماهی حلوای بندری چه طبعی دارد

ماهی حلوای بندری چه طبعی دارد ماهی حلوای بندری دارای طبعی سرد است و بسیار مناسب برای استفاده در فصول گرم سال است. برای کاهش سردی ماهی و جلوگیری از مشکلاتی که ممکن است به علت سردی در بدن ایجاد کند بهتر است از مواد غذایی که دارای طبعی گرم هستند مانند عسل، دارچین، گردو، کنجد، کشمش و خرما در حین مصرف یا بعد از آن استفاده شود.

خوردن این ماهی در وعده شام و در فصل های سرد سال به کسانی که طبعی گرم دارند توصیه نمیشود چرا که باعث ایجاد برخی مشکلات مربوط به معده و گوارش مانند اختلال و دیر هضم شدن غذا می‌شود. علاوه بر این ممکن است در فرد ایجاد بی حالی و ضعف کرده و سبب تشدید بیماری هایی سردی نظیر آلزایمر، افسردگی ، روماتیسم مفصلی و… شود.

ماهی حلوا دارای ارزش غذایی بالایی بوده و سرشار از انواع پروتئین و ویتامین های مورد نیاز بدن است و استفاده از آن تا حدود زیادی نیاز بدن به این مواد معدنی و ویتامین ها را تامین می‌کند. این ماهی دارای مقدار قابل توجهی ویتامین های D ،C و ویتامین های خانواده B و همینطور مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، منیزیم، فیبر خوراکی و… است.

مراکز توزیع ماهی حلوای بندری ارزان

مراکز توزیع ماهی حلوای بندری ارزان همانطور که بیان شد ماهی حلوا بندری به دلیل داشتن مزه بی نظیر و علاوه بر آن خواص بیشماری که برای حفظ و ارتقای سلامت انسان دارد در همه ی جهان محبوب و پرطرفدار بوده و از میزان فروش بسیار بالایی برخوردار است.

مجموعه ما به عنوان یک مرکز پخش کننده ماهی حلوا در تلاش است تا با تهیه و عرضه این محصول غذایی عالی و شگفت انگیز با کیفیت و تازگی بالا و همچنین قیمت گذاری مناسب، امکان خرید ماهی ارزان و در عین حال مرغوب را برای همه ی افراد و مشتریان خود فراهم سازد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *