ماهی حلوا سفید بوشهر گوشت بسیار نرم و لذیذی دارد که سبب شده میزان تقاضا برای خرید آن رشد فزاینده ای نسبت به دیگر ارقام ماهیان این منطقه داشته باشد. شناخت بهترین انواع این ماهی، ویژگی های کیفی و بررسی قیمت آن سه عامل مهم در خرید موفق برای فروشندگان ماهی هستند. مراکز عرضه کننده با چه روش هایی اقدام به توزیع و فروش انواع ماهی حلوا سفید می کنند؟

عرضه کننده ماهی حلوا سفید بوشهر

بهترین انواع ماهی حلوا بوشهر

بهترین انواع ماهی حلوا بوشهر در استان های جنوبی کشور تنوع عرضه ماهی بسیار زیاد است که سبب شده افراد با ذائقه های مختلف بتوانند از گوشت این آبزیان در سبد غذایی خود نهایت بهره را ببرند. یکی از گونه های پرطرفدار ماهی به ویژه در بین افراد محلی، حلوا سفید یا زبیدی نام دارد.

صید ماهی حلوا سفید بوشهر تنها در سه ماه از سال قانونی است که سبب شده عرضه آن با محدودیت هایی همراه باشد. همچنین برخی از افراد سودجو ماهی پروانه ای را به جای حلوا سفید به فروش می رسانند. بنابراین شناخت بهترین نوع این ماهی اهمیت زیادی به ویژه برای خریداران غیر بومی دارد.

نکته اول اینکه سعی کنید در فصل صید یعنی اواخر تابستان تا اواسط پاییز برای خرید ماهی زبیدی یا حلوا سفید اقدام کنید. توجه به رنگ ظاهری ماهی و نوع گوشت آن نیز فاکتورهایی بسیار مهم به شمار می آیند. گوشت این ماهی کاملاً سفید است و بافت بسیار محکم دارد.

بهترین ارقام این ماهی عمدتاً در سواحل جزیره قشم صید می شود. وزن گونه های بالغ نیز بین یک و نیم تا دو کیلو گرم متغیر هستند. در صورت سبک تر بودن وزن ماهی یا بزرگتر بودن اندام آن سعی کنید از خرید ماهی اجتناب کنید. چرا که این ماهی شباهت زیادی به ماهی پروانه ای دارد که گاهاً عده ای قادر به تشخیص تفاوت های آنها نیستند.

شاخصه های بارز ماهی حلوا سفید بوشهر

شاخصه های بارز ماهی حلوا سفید بوشهر ماهی حلوا بوشهر انتخاب مناسبی برای تهیه انواع کباب با گوشت ماهی است. چرا که طعم بسیار لذیذی دارد و گوشت آن نسبتاً نرم است. با این حال اگر قصد خرید ماهی حلوا سفید را دارید، در نظر گرفتن برخی شاخصه های ظاهری آن در انتخاب گونه های کالم سالم و درشت حائز اهمیت می باشند.

ماهی حلوا سفید دارای بدنی چهارگوش شکل و پهن است. رنگ پولک آن خاکستری روشن بوده و در قسمت های زیر شکم اندکی تیره می باشد. باله های این نوع ماهی نوک تیز است و به راحتی از دیگر انواع ماهی سفید قابل تشخیص می باشند. سر کوچک و پوزه تیز همراه با رنگ تیره نسبت به بدن برخی دیگر از شاخصه های ظاهری این نوع ماهی هستند.

پولک های ماهی حلوا سفید ارگانیک نسبتاً نرم است. به طوری که اگر با دست و در خلاف جهت رویش روی آنها بکشید به راحتی از پوست ماهی جدا می شوند. دقت کنید که تیغه های موجود در بدن این نوع ماهی نسبتاً درشت و نرم است. برای تمیز کردن می تواند استخوان های را همراه با تیغه ها به راحتی از گوشت آن جدا کنید.

گوشت ماهی حلوا سفید به هیچ عنوان بو نمی دهد و ضایعات بسیار کمی دارد. اگر ماهی را به صورت پاک نکرده خرید کرده اید اصلاً نگران نباشید. چرا که پولک و استخوان های آن به راحتی جدا می شوند و مشکل چندان خاصی در هنگام تمیز کردن آن نخواهید داشت. بیشترین کاربرد این ماهی برای تهیه کباب و برخی غذاهای محلی استان بوشهر و هرمزگان است.

توصیه هایی برای نگهداری ماهی در فریزر

توصیه هایی برای نگهداری ماهی در فریزر شیوه نگهداری و فریز کردن ماهی نیز اهمیت زیادی در حفظ کیفیت اولیه آن دارد. برای این منظور ابتدا شکم ماهی را خالی کرده و کاملاً آن را بشویید. اجازه دهید تا گوشت ماهی کاملاً خشک شود و هیچ گونه آب اضافی روی آن وجود نداشته باشد.

نکته مهم اینکه بسته بندی ماهی باید در بسته های کوچک و مناسب هر بار مصرف روزانه صورت گیرد. چرا که در صورت باز شدن چند باره یخ ماهی، بافت گوشت آن کاملاً نرم و غیر قابل مصرف می شود. دمای مناسب برای نگهداری طولانی مدت ماهی در فریزر باید بین -18 تا -20 درجه سانتی گراد باشد.

برای بسته بندی ماهی حلوا شیر سعی کنید از کیسه های پلاستیکی زیپ کپ استفاده کنید. چرا که قابلیت نفوذ هوا در آنها وجود ندارد و بافت آن به هیچ عنوان دچار تغییر رنگ نخواهد شد. برای اینکه بافت ماهی بعد از یخ زدن و هنگام استفاده نرم نشود، توصیه می کنیم آن را برای مدت یک دقیقه در محلول آب خنک و نمک قرار دهید.

هنگام استفاده و جهت یخ زدایی ماهی بهتر است از یک شب قبل ماهی را در قسمت پایین یخچال قرار دهید تا به مرور زمان یخ آن باز شود. از قرار دادن ماهی در آب گرم، کنار بخاری یا جلوی تابش مستقیم نور آفتاب خودداری کنید چرا که بافت آن به راحتی خراب و نرم می شود. اگر وقت زیادی برای یخ زدایی ماهی ندارید، توصیه می کنیم آن را در آب سرد قرار دهید.

قیمت خرید ماهی حلوا سفید بوشهر

قیمت خرید ماهی حلوا سفید بوشهر قیمت ماهی حلوا سفید در بازار بوشهر نسبت به دیگر انواع ماهیان گران است. بدون شک محدودیت عرضه و همچنین کیفیت گوشت آن دو عامل مهم در افزایش نرخ خرید و فروش آن هستند. باید خاطر نشان کنیم که حجم عرضه ماهی در فصل صید نیز می تواند در روند قیمت گذاری ها و جلوگیری از نوسانات بازار تاثیرگذار باشد.

یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت خرید ماهی حلوا بوشهر، صادرات حجم قابل توجه ای از آن به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است. در اواخر تابستان هر سال به علت قیمت مناسب این ماهی در کشورهای عربی، اغلب صیادان و فروشندگان برای سود بیشتر ماهی را به این کشورها صادر می کنند.

وزن و کیفیت گوشت ماهی همراه با نحوه خرید آن از فروشندگان نیز در قیمت گذاری نهایی آن تاثیر می گذارد. اگر گوشت ماهی را به صورت فیله تهیه می کنید بدون شک هزینه بیشتری را باید برای خرید آن بپردازید. ماهی تازه و پاک نشده قیمت ارزانتری نسبت به ارقام پاک و بسته بندی شده دارند.

با توجه به محدود بودن عرضه و ارسال گوشت ماهی حلوا سفید بوشهر به دیگر استان های کشور، برای سفارش و خرید عمده آن در فصول صید می توانید از خدمات فروش آنلاین نهایت بهره را ببرید. فروشندگان این مرکز زودتر از سایر عرضه کنندگان گوشت ماهی، بهترین و باکیفیت ترین ماهی حلوا سفید را به صورت فیله یا کامل برای خریداران در سراسر کشور ارسال می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *