ماهی یک نوع از غذاهای دریایی است که مصرف کردن آن به علت داشتن املاح معدنی بسیار زیاد و عاری بودن از چربی های اشباع شده، به شدت از سوی پزشکان و متخصصان تغذیه به افراد مختلف به ویژه بیماران قلبی توصیه می شود، مراکز اصلی پخش و فروش مستقیم ماهی حلوا زبیده، این ماهی را در حجم زیادی از صیادان و تولید کننده ها خریداری کرده و سپس در بازار های مصرف سطح کشور ما عرضه می کنند.

فروش مستقیم ماهی حلوا زبیده

شاخصه های بارز ماهی حلوا زبیده

شاخصه های بارز ماهی حلوا زبیده حتما همه شما به خوبی با ماهی که یکی از خوراک های اصلی دریایی در کشور ما محسوب می شود آشنا هستید و تا به حال بارها از گوشت سفید رنگ، نرم و بسیار خوش طعم آن استفاده نموده اید، کشور ما در بین دو دریا واقع شده است که شامل دریای شمال و جنوب هستند و هر یک از مناطق با توجه به اقلیم خاص خود دارای ماهی های متفاوتی می باشند، بر این اساس ماهی حلوا خاص دریای جنوب کشور ما است.

این ماهی یکی از خوش طعم ترین و پرطرفدار ترین انواع ماهیان جنوبی است و در دو رنگ سفید و سیاه یافت می شود، که ماهی حلوای سفید رنگ را به نام ماهی زبیده می شناسند که دارای یک سری ویژگی های منحصر به فرد است که موجب شده اند این محصول بیش از پیش در بین مردم به محبوبیت دست یابد، حال ما قصد داریم به برخی از مهم ترین خصوصیات این ماهی اشاره کنیم:

 • ماهی حلوا درشت زبیده دارای بدنی پهن و مسطح است، که گوشتی فشرده و توپر دارد و کمی هم ضخیم به نظر می رسد و این مساله نشان دهنده زیاد بودن گوشت آن است.
 • در داخل گوشت نرم این ماهی هیچ نوع استخوان ریزی مشاهده نمی شود و به همین دلیل هم خوردن آن برای تمام افراد کار خیلی راحتی خواهد بود و مردم تمایل بیشتری به مصرف آن از خود نشان می دهند، چون اصلا خوردن آن زحمتی ندارد.
 • این ماهی های درشت دارای رنگ بندی خاکستری براق و مایل به نقره ای هستند که خیلی جذاب به نظر می رسد، در ضمن در قسمت شکم این ماهی ها هیچ باله ای دیده نمی شود.
 • این موجودات دریایی کلا درشت جثه هستند و تا کنون ماهی هایی با طول شصت سانتی متر از دریا صید شده اند، که جزء بزرگ ترین ها به حساب می آمدند، به این ترتیب یک خانواده پرجمعیت به راحتی با آن سیر می شوند.

روش نگهداری از ماهی حلوا زبیده

روش نگهداری از ماهی حلوا زبیده اهالی جنوب کشور ما که همه روزه می توانند خودشان ماهی تازه را از داخل دریا صید کرده، طبخ کنند و با عزیزانشان مورد استفاده قرار دهند، نیازی به صرف وقت برای در نظر گرفتن شرایط خاص نگهداری از این ماهی خوش طعم را ندارند، اما آن دسته از عزیزانی که این ماهی ها را از بازار خریداری می نمایند و به صورت تازه در اختیار ندارند باید فکری برای نگه داشتن آن بکنند.

بر این اساس ما می خواهیم توضیحات مختصری را در این خصوص به شما ارائه دهیم تا بهتر بتوانید از این محصول استفاده کرده و لذت ببرید:

 • شما عزیزان می توانید ماهی حلوا اعلا زبیده را برای اینکه مدت زمان بیشتری قابل نگهداری کردن و استفاده باشد به صورت خشک شده یا نمک سود شده در بیاورید، این امر باعث می شود که عوامل باکتریایی و میکرو ارگانیسم ها نتوانند بافت این ماهی را تخریب کنند.
 • در ضمن می توانید گوشت تازه آن را بعد از پاک کردن و شستشو دادن، در داخل پلاستیک فریزر های شفاف قرار داده و سپس به داخل فریزر خود منتقل کنید تا یخ زده و برای مدت بیشتری سالم باقی بماند.
 • یک روش دیگر برای نگهداری از گوشت این ماهی ها این است که آن ها را به صورت کنسرو درمی آورند، البته این روش در داخل کارخانه های صنعتی و با روش های مخصوصی انجام می شود.
 • چیپس تولید شده از گوشت ماهی که در اصل ماهی خشک است نیز یک روش دیگر برای نگهداری از آن می باشد.

بررسی کیفی ماهی حلوا زبیده

بررسی کیفی ماهی حلوا زبیده افرادی که در زمینه خرید و استفاده کردن از گوشت ماهی حرفه ای و باتجربه هستند، همیشه از چند ترفند برای تست کردن تازگی و کیفیت این محصولات استفاده می کنند که این روش ها در ادامه این مطلب خدمت شما بیان خواهند شد:

 • اولین راه برای تست کردن تازگی و سلامت گوشت ماهی ها این است که با دقت به فلس ها، پوست و بدن آن ها نگاه کنید تا از براق بودن آن ها مطمئن شوید، ماهی کهنه رنگ کدر پیدا می کند.
 • اگر در زمان خرید بدن ماهی ها را با انگشتان خود فشار دهید می توانید تازگی آن ها را بررسی کنید، چون ماهی تازه دوباره به حالت اول برمی گردد اما ماهی کهنه به داخل فرو می رود و همانطور باقی می ماند.
 • دقت کنید که چشم های ماهی کاملا برجسته و درخشان باشند، چشم های فرو رفته، مات و کدر رنگ نشانه خوبی نخواهند بود.
 • آبشش های ماهی که در دو طرف سرش قرار دارند را با دست خود باز کنید تا مطمئن شوید سالم هستند، آبشش ماهی باید صورتی رنگ باشد نه سیاه.
 • دقت کنید که تمام فلس های موجود بر روی بدن ماهی سالم و کامل باشند و در بدن آن اثری از کنده شدن پولک ها و خالی بودن پوست ماهی دیده نشود.
 • ماهی نباید بوی گندیدگی و تعفن از خودش ساطع کند یا اینکه مگس در اطراف آن جمع شده باشد، چون ماهی تازه زنبور ها را جمع می کند.

توزیع ماهی حلوا زبیده ممتاز

توزیع ماهی حلوا زبیده ممتاز واحد های اصلی فعال در عرصه توزیع ماهی حلوا در سطح داخلی کشور، این ماهی ها را به صورت یکجا و در تعداد زیاد از تولید کننده خریداری می کنند، سپس آن ها را منجمد کرده و با کمک ماشین های سرد خانه دار مخصوص به نقاط مختلف کشور ما ارسال می نمایند، ماهی حلوا ممتاز زبیده به علت داشتن طعم بسیار خوب و خواص تغذیه ای فراوان دارای محبوبیت خیلی زیادی در بین مصرف کننده ها است.

از این رو خرید و فروش آن در کشور ما از رونق زیادی برخوردار می باشد و به صورت گسترده در بازار توزیع می شود، مصرف کننده های محترم می توانند برای خرید این ماهی از روش های مختلفی بهره گیری کنند، که شامل استفاده کردن از فروشگاه های حضوری و یا درگاه های خرید و فروش آنلاین هستند، که ما استفاد ه از روش دوم را توصیه می کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *