یکی دیگر از ماهی های خوشمزه جنوب، ماهی حلوا صافی است که گوشت لذیذی دارد و قیمت ماهی حلوا صافی بسیار بالاست و شما می توانید با کیفیت ترین ماهی حلوا صافی را از طریق سایت های مختلف تهیه کنید و در کمترین زمان ممکن این ماهی را دریافت کنید. یا برای خرید حضوری این ماهی به بازار ماهی فروشی بروید.

قیمت خرید ماهی حلوا صافی

مشخصات ماهی حلوا صافی چیست؟

مشخصات ماهی حلوا صافی چیست؟ میانگین وزن تن ماهی پژوهش حلوا کیلویی در بازار بین 500 تا 700 گرم است. ماهی پر حاوی ویتامین E است و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.همچنین حاوی ویتامین A یا رتینول است. علاوه بر این، منبع غنی از ویتامین E و ویتامین B است.سطوح بالای امگا 3 در گوشت آن باعث سلامت قلب و تقویت سیستم گردش خون می شود.

این ماهی دارای مقادیر بالایی از مواد معدنی و مواد مغذی مورد نیاز بدن از جمله آهن، فسفر و پتاسیم است و فعالیت ذهنی را تقویت می کند.ماهی را مانند سایر ماهی های خرگوش در قسمت بالایی نقره ای و در قسمت پایین و سینه سفید صاف کنید. باله های پشتی زرد هستند.

بدن طرحی از خطوط و نقاط سفید دارد و روی باله دم یک نقطه تیره وجود دارد.باله دمی سیاه و باله شکمی سفید است.این ماهی بدنی بیضی شکل و کشیده دارد. فلس های بزرگ سطح بدن و فک ها را می پوشانند.دارای سر کوچک با پوزه برجسته است.

در آبهای دریای خلیج فارس دو گونه ماهی موجدار و قهوه ای دیده شده است.این ماهی در آب های کم عمق ساحلی در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری زندگی می کند.رژیم گیاهخواری دارد و از جلبک های موجود در آب تغذیه می کند. اغلب در گله های ده نفره در اقیانوس هند و اقیانوس آرام یافت می شود و اندازه آن در بالغین بین 25 تا 55 سانتی متر (نر بزرگ) است.

در آب های کم عمق بین 2 تا 20 متر زندگی می کند.این ماهی پراکنده است و اغلب در اقیانوس هند و اقیانوس آرام زندگی می کند.ماهی های جنوبی در آب های ساحلی خلیج فارس، خلیج عمان، پاکستان، هند، سریلانکا، برمه، تایلند، ویتنام، جنوب چین، مالزی، اندونزی، فیلیپین، استرالیا، گینه و کالدونیای جدید زندگی می کنند.

در سواحل جنوبی بیشتر صید در آب های کیش توسط گریگور و قلاب انجام می شود.همچنین در باتلاق های نمکی و صخره های سنگی یا مرجانی در آب های کم عمق زندگی می کند.این ماهی با استقرار در جایی مشتاقانه از قلمرو خود محافظت می کند.

این گونه دارای غدد سمی در خارهای روی ستون فقرات روی باله های پشتی برای محافظت از خود در برابر شکارچیان است.بنابراین توصیه می شود قبل از پختن این خارها را بردارید. گاهی اوقات، این سم می تواند باعث تورم، بی حسی و ضربان قلب سریع شود.

انواع سایزبندی ماهی حلوا صافی

انواع سایزبندی ماهی حلوا صافی

  • شکل ظاهری ماهی حلوای سفید

ظاهر مربع و کتاب ماهی حلوای سفید جنوبی جالب است. پوست آن روشن است.

بدن این ماهی تقریباً لوزی شکل است، پوزه از بالای دهان بیرون زده، دهان کوچک و تقریباً در انتهای آن است.

فلس های روی بدنه بسیار کوچک هستند و به راحتی جدا می شوند، رنگ بدنه در طرفین نقره ای و در پشت آبی است.

علاوه بر خلیج فارس و دریای عمان؛ همچنین در اقیانوس آرام، اقیانوس هند، دریای مدیترانه و دریای عرب دیده شده است.

ارزش غذایی ماهی حلوای سفید جنوبی حلوای سفید جنوبی دارای انواع ویتامین ها، اسیدهای چرب امگا 3، پروتئین بسیار بالا و چربی کم است.

ویتامین A، D و کلسیم موجود در آن در تقویت سیستم ایمنی، تقویت استخوان سازی و تقویت بینایی بسیار موثر بوده است.

ویژگی های مثبت حلوای سفید جنوبی تیغ های کوچک و آزاردهنده ندارد به همین دلیل خانواده ها از خرید ماهی حلوای سفید استقبال می کنند.

بافت گوشتی و لطیفی دارد و نداشتن ضایعات از دیگر ویژگی های خوب این ماهی است.

  • شکل ظاهری ماهی حلوای سیاه


بدن این نوع ماهی پهن و از دو طرف فشرده است.

باله های سینه بلند و شمشیری شکل، پوست تیره و فلس ها کوچک است و به سرعت کنده می شود.

رنگ بدن در بزرگسالان یک دست خاکستری نقره ای تا قهوه ای مایل به آبی است و باله ها دارای لبه های مشکی هستند.

ارزش غذایی این ماهی با حلوای سفید تفاوت چندانی ندارد. تنها تفاوت این است که این ماهی دارای چربی متوسطی است.

راهنمای انتخاب ماهی حلوا صافی

راهنمای انتخاب ماهی حلوا صافی برای اولین نکته همیشه به چشمان ماهی حلوا صافی توجه کنید. ماهی حلوا صافی تازه چشمان براق و برجسته دارد.از خرید ماهی با چشم های تار خودداری کنید. این ماهی ها اخیرا صید نشده اند.

به بدن ماهی حلوا بعد از چشم نگاه کنید. اگر بدن ماهی براق بود معلوم می شود که اخیرا صید شده است.فلس را تنظیم کنید، اگر فلس به بدن چسبیده و لیز باشد، ماهی تازه صید می شود.

ماهی های تازه صید شده بوی خاصی ندارند و فقط بویی معمولی و ساده دارند. اگر ماهی بوی نامطبوع یا تند دارد از خرید آن خودداری کنید.

آب ریه یکی دیگر از مکان هایی است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. ماهی های تازه صید شده دارای آب ریه قرمز هستند.اگر ماهی برای مدت طولانی بیرون از آب باشد، آب ریه های خاکستری دارد.

هنگام خرید دم ماهی حلوا بندری را نگه دارید تا ماهی کاملا سفت شود. همچنین گوشت بسیاری از ماهی های تازه سفت بوده و حالت لاستیکی دارد.

البته شیر ماهی با این دسته متفاوت است زیرا در حالت تازه نرم است.اگر گوشت ماهی کمی آبدار است، دقت کنید که این آب شفاف و مانند آب دریا یا آب آشامیدنی باشد.

اگر گوشت به رنگ آبی شیری باشد، نشان دهنده بیات و پیر بودن ماهی است

ماهی بد

چشم ها: ماهی ها در شرایط بد، چشم های کرمی، قرنیه های کرمی و مردمک های سفید دارند، گویی که آب مروارید دارند.

آبشش: آبشش ماهی در پشت آن قرار دارد و در شرایط بد، زرد یا خاکستری استشکم: اولین ناحیه تحت تأثیر. ماهی در وضعیت بد، متورم، شل، توخالی خواهد بود.

ماهی خوب و تازه

بو: ماهی تازه بوی جلبک دریایی می دهد و تمام مواد مغذی را دارد.پوست: برخلاف آنچه در بالا گفته شد، ماهی تازه رنگ شده براق است.

چشم ها: ماهی تازه چشم های بیرون زده و مردمک سیاه روشن دارد.آبشش ها: آبشش های ماهی بسته به گونه که تازه هستند صورتی یا قرمز خواهند بود.

شکم: شکم سفت و لغزنده نیست. یادداشت : بنابراین لازم نیست ماهی را دور بیندازید، توصیه می کنیم آن را در چند روز بعد از خرید از سوپرمارکت بپزید، اگر این امکان وجود نداشت، می توانید ماهی را فریز کنید.ما تضمین می کنیم که ماهی بیشتر بماند. ماهی با انجماد خواص خود را حفظ کرده و از خطر مسمومیت غذایی جلوگیری می کند.

خوردن ماهی در فریزر اگر چند هفته بماند بسیار خطرناک خواهد بود زیرا نمی دانید برق قطع شده است یعنی ماهی کاملا یخ زده نیست. از طرفی فریز مجدد آنها هرگز توصیه نمی شود.

چشم ماهی باید شفاف باشد. وقتی ماهی را با انگشت فشار می دهیم نباید با فشار ما داخل بماند یعنی بعد از اینکه انگشت را برداشتیم گوشت ماهی دوباره به سمت بیرون حرکت کند.گوشت ماهی صورتی تازه رنگ پریده و براق است.خواص بی نظیر ماهی برای پیشگیری از دیابت و آسم ماهی گوشتی تازه تقریباً مرطوب و لطیف است.

قیمت فروش ماهی حلوا صافی

قیمت فروش ماهی حلوا صافی عوامل زیادی بر قیمت تن ماهی درج تأثیر می گذارد، از جمله: قیمت این ماهی زمانی بالا می رود که صید این ماهی کم شود و در بازار کمتر باشد.همچنین کیفیت و تازگی این ماهی در قیمت گذاری آن موثر است به طوری که ماهی یکروزه همیشه قیمت بالاتری نسبت به روزهای گذشته دارد.

نوعی ماهی فیله دار بدون پوست در بسته بندی های مختلف در بازار عرضه می شود که قیمت فروش ماهی حلوا نسبت به نوع غیر بسته بندی آن بیشتر است.وزن ماهی حلوا بسته بندی متفاوت است و هر چه وزن آن ها بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *