قیمت خرید و فروش ماهی حلوا لیمویی در سهر ها و مکان های مختلف متنوع است و بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله زمان صید ماهی، اندازه ی ماهی، نوع ماهی، نوع فروش ماهی، وزن ماهی، ماهی دریاچه و یا ماهی پرورشی و … می باشد. فروشندگان این نوع ماهی ها زیاد هستند به همین خاطر قیمت انها همیشه در حال تغییر است.

بخاطر اینکه ماهی در بین مردم پر طرفدار است پس قیمت ان هم متنوع است. تا در خرید و فروش سرعت داشته باشد. جنوب کشور پر از انواع ماهی ها از جمله ماهی حلوا لیمویی و ماهی حلوا قرمز و ماهی حلوا بندری و ماهی حلوا خالدار می باشد.

قیمت خرید ماهی حلوا لیمویی

مشخصات ماهی حلوا لیمویی چیست؟

مشخصات ماهی حلوا لیمویی چیست؟ معمولا به ماهی هایی که ظاهر پهن و بزرگ دارند ماهی حلوایی گفته می شود. این نوع ماهی ها در بعضی از نقاط جهان یافت می شوند و همچنین مشخصات گوناگونی نسبت به مکان که در ان زیست می کنند دارند.ماهی حلوا لیمویی و ید ماهی حلوا سیاه و ماهی حلوا سفید از انواع دریگر این ماهی ها اند. این نوع ماهی ها اکثرا در جنوب کشور پرورش داده می شوند.

ماهی حلوا لیمویی یکی از پرطرفدار ترین و مرغوب ترین ماهی در جنوب ایران است. نوع گوشت این ماهی لذیذ است که بوی گوشت ان مانند بوی ماهی خام را ندارد. گوشت ان را می توان به راحتی از استخوانش جدا کرد حتی در گوشت ان هم استخوان های کوچک و ریز وجود ندارد.

رنگ گوشت ماهی حلوا لیمویی،لیمویی است رنگی بین زرد و سبز که مخلوط شده است و دارای چربی متوسط است و همچنین طعم واقعا دلپذیر و بی نظیری دارد.این ماهی استخوان های کمی دارد خیلی نرم و دارای الیاف روی هم چیده شده است و غیر ازار دهنده می باشد. استخوان ها و تیغ های این ماهی در قسمت های مرکزی وجود دارند که به راحتی از گوشت جدا می شود.

هرچه اندازه ی ماهی بزرگتر باشد کیفیت گوشت و طعم ان هم بیشتر می شود. ماهی حلوا لیمویی ویتامین و پ وتئین زیادی دارد و چربی متوسط و کمی را دارا است پس به راحتی می توان ان را هضم کرد و مواد مغذی و ویتامین هایش با یرعت جذب بدن می شوند و مقدار مناسبی ید را در خود دارد پس کسانی که دارای غده های تیروئیدی و یا گواتر هستند این ماهی برای انان مناسب است.

شکل ظاهری ان از هر طرب به هم فشرده شده رنگ بدن و پولک ان نقره ای است و همینطور از پشت خاکستری است سر کوچکی دارد دندان های کوچک و ریزی دارد و باله ی دمی بزرگی دارد و دو شاخه ای دارد. طول بدن ان حدود سی و پنج سانتی متر است وزن ان هم بستگی به بزرگ بودن و کوچک بودن ان دارد که بعضی مواقع وزن ان به شش کیلو گرم می رسد ولی بیشتر در وزن یک کیلوگرم صید می شود.

موارد استفاده از ماهی حلوا لیمویی

موارد استفاده از ماهی حلوا لیمویی ماهی حلوا لیمویی دارای ویتامین دی است و برای زنان باردار و یا سالمندان توصیه می کنند. ماهی حلوا لیمویی کلسترول کمی دارد پس برای کسانی که بیماری قلبی دارند مفید است و از بروز سکته های قلبی جلوگیری می کند. ماهی حلوا لیمویی اسید چرب و امکا سه دارد که باعث گردش خون می شود و همینطور قلب را تقویت می کند.

برای تقویت و سلامت پوست و مو بسیار عالی می باشد و همینطور دارای منبع عظیمی از ویتامین آ است و باعث می شود که بیانیی تقویت شود همچنین دارای ویتامین ب دوازده است که حضور ان برای سیستم عصبی مفید است و کسانی که الزایمر دارند برای انها توصیه می شود.

ویتامین د و کلسیم بالایی دارد و به استحکام استخوان و دندان و بهبود عملکرد مغز در کودکان و سالمندان کمک می کند. این ماهی دارای مقدار مناسبی ید است.پس کسانی که گواتر و یا تیروئید دارند این ماهی را مصرف می کنند. همچنین ویتامین ب دوازده باعث بهتر عمل کردن مغز می شود. ماهی حلوا لیمویی ویتامین ب دارد پس به راحتی می توان ان را هضم کرد همچنین ویتامین ا حلوا لیمویی باعث تقویت چشم می شود.

در بیشتر گوشت ماهی حلوا لیمویی نوزده گرم پروتئین و چهار گرم چربی وجود دارد که چربی های ان از نوع غیر اشباع اند و برای سلامت انسان مفید می باشند. این ماهی را بیشتر به صورت شکم خالی سرخ می کنندو در غذای ته چین و ماهی حلوایی شکم پر سرخ می کنند.

ماهی سرشار از سلنیوم است

ماهی سرشار از سلنیوم است بدن انسان برای انجام بهتر عملکرد خود مانند تولید مثل و یا مبارزه با عفونت و بیماری ها به سلنیوم نیاز دارد که یک عنصر است و از مواد معنی به دست می اید. مقدا سلنیومی که در غذا وجود دارد متفاوت است اما ماهی حلوا لیمویی منبعی عظیم از سلنیم است.

بیشتر غذاهای دریایی مثل ماهی و یا سالمون و سوشی و… دارا مقدار زیادی سلنیم هستند. و ماهی هایی مثل قزل آلا هم دارای سلنیوم اند که ماده ی ضروری ای است اما مقدار سلنیوم در ماهی ها متفاوت است.

ماهی های از جمله ماهی حلوا لیمویی و ماهی حلوا قرمز و ماهی حلوا بندری حاوی نود و دو کیاو گرم سلنیوم هستند که یک منبع عالی و عظیم از سلنیم است. بیشتر غذاهای دریایی مثل صدف، میگو، خرچنگ و ماهی حلوا لیمویی دارای چهل تا شصت و پنج میکرو گرم سلنیم هستند.

بیشتر کسانی که به رژیم غذایی خود اهمیت می دهند و سلامتی برایشان یک امر مهم در زندگی است از غذا های ید دارد دوری می کنند. برای همین خوردن ماهی حلوا در هفته بیشتر می کنند ماهیی که دارای چند گرم از سلنیم و ویتامین های عالی که برای بدن مناسب اند و بدن را تقویت می کنند. خوردن این ماهی بیشتر برای بزرگسالان و کودکان همینطور زنان باردار توصیه می شود.

عرضه مستقیم ماهی حلوا لیمویی

عرضه مستقیم ماهی حلوا لیمویی عرضه ماهی حلوا لیمویی بیشتر در پرورش گاه های تولید این ماهی صورت می گیرد. خرید ماهی حلوا لیمویی به صورت مستقیم در جنوب کشور صورت می گیرد مکان هایی مثل بندر عباس و بندر انزلی و…

برای خرید ماهی حلوا لیموییی شما می توانید از کارشناسان کمک بگیردید و بپرسید که چه نوع ماهی حلوا لیمویی بهتر است.

برای خرید ماهی حلوا لیمویی شما می توانید در این فروشگاه و یا در فروشگاه های خرید این ماهی ها در نزدیکی محل زندگیتان ان را خریداری کنید. و یا می توانید ان را به صورت انلاین در این فروشگاه خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *