ماهی حلوای صافی با عالی ترین کیفیت و طعمی به یاد ماندنی برای توزیع موجود است.این نوع حلوا ماهی،به دستِ ماهیگیران زحمت کش و خون گرم جنوبی کشور عزیزمان ، از دل سواحل خلیج تا اابد فارس صید و با رعایت اصول بهداشتی و همچنین کلیه استانداردهای صنایع غذایی و به کار گیری شیوه ها و ابزارهای نوین به نحوی مطلوب وباکیفیتی سوپر اعلا به صورت مستقیم به دست مصرف کنندگان خواهد رسید.مهر تائیدِ مشکل پسندان وخبرگانِ بازار، بر کیفیت و طعم بی همتای آن و نیز تعیین قیمت بسیار منصفانه وبسیار پایین تر از قیمت کفِ بازار ماهی فروشان ،توسط این مرجع ، محاسن بی شمار آن را به حد اعلا رسانده است.

مرجع خرید ماهی حلوای صافی

راهنمای خرید ماهی حلوای صافی

راهنمای خرید ماهی حلوای صافی خواص بی نظیر و مزه ای بسیار عالی تن ماهی سبحان همواره از جمله عوامل موثر برای تشویق خانوادها در استفاده مستمر از پروتئین ماهی حلوای صاف در سفرهای غذایِ خود بوده است.

در این زمینه دغدغه همیشگی مادران عزیز خانواده و بعضی از مواقع پدران این بوده تا بهترین ماهی حلوای صاف را که هم ارزان باشد و هم سلامت برای خرید و پخت به منزل بیاورند.

برای کمک به این عزیزان چه در سطح مبتدی و یا حرفه ای، در ادامه مطالب، برخی نکات لازم در دو بخش بعنوان راهنمای خرید ذکر گردیده است، بخش اول، مشخصات ظاهری ماهی حلوای صاف ،برای انتخاب نوع صحیح آن عنوان داشته و در بخش دوم روش موارد مهم برای اطمینان از سلامت ماهی قید شده است.

ویژگی های ظاهری ماهی حلوای صافی:

 • بدن ماهی به صورت مستطیلی که از دو طرف سر ودم فشرده و نازک شده باشد سرشان کوچک و دم دوشاخه دارند.
 • بزرگترین آنها در حد 40 سانتیمتر و کوچک ترین به اندازه 27 سانتیمتر طول دارند.
 • وزن آن ها به طور متوسط 1.25 تا 2.5 کیلوگرم است.
 • قسمت بالای بدن برنزی وزیر شکم سفید وقهوهای است که باله های سینه شفاف و باله شکمی سفید رنگ می باشد و در کل ماهی کم فلسی است.

مشخصات ماهی حلوای صافی سلامت و تازه برای خرید:

 • شکم و گوشت ماهی تازه صید شده و سالم،سفت است ؛پوست آن به بدن به طرز محکمی به بدن چسبیده و حالت شل و وا رفته ندارد.
 • چشمان براق و درخشان و به حالت بیرون زده باشد.( به رنگ سفید مایل به خاکستری وحالت تورفته کهنگی را نشان می دهد)
 • آبشش هایی به رنگ قرمزداشته باشد.
 • نداشتن بوی بد.(به حالت گندیدگی)
 • تهیه ماهی از مراکز معتبر و اجتناب از خرید ماهی تازه ای که از قبل توسط فروشنده قطعه قطعه شده باشد.
 • در صورت تهیه ماهی منجمدِ بسته بندی، مشخصات شرکت و به ویژه تاریخ تولید و انقضا را کنترل فرمایید.
 • در هنگام خرید(به شکل بسته بندی های منجمد) سعی نمایید تا به اندازه حجم مصرفی ماهی خرید کنید چون خارج کردن از حالت انجماد و دوباره یخ زدن ماهی ،گوشت آن را فاسد می کند.

بررسی کیفیت ماهی حلوای صافی

بررسی کیفیت ماهی حلوای صافی تهیه یکی ازانواع غذاهای خوشمزه جنوبی با تن ماهی نیایش مانند قلیه ماهی ،سوخاری و یا کبابی مستلزم داشتن ماهی با کیفیت خوب و عالی است . در ادامه برخی از عوامل موثر برکیفیت برای کمک هرچه بیشتربه داشتن غذایی سالم و لذیذ به شرح زیر بیان می شود :

فاصله بین صید تا زمانِ مصرف هر چه کم تر باشد کیفیت ماهی بهتر است.

در صورت پاک سازی، انجماد و عرضه ی ماهی بسته بندی، میبایست تمامی مراحل فرآوری توسط ماشین آلات مناسب و رعایت اصول بهداشتی انجام پذیرد.

در مرحله نگهداری یا حمل تا رساندن به دستِ مصرف کننده تمامی شرایط و استانداردِ انجماد بالاخص دمایِ نگهداری، نقش مهمی در حفظ کیفیت اولیه ماهی دارد.

استفاده از بسته بندی ویژه(مناسب انجماد)وسیر مراحل تخلیه هوای داخلی قبل از انجماد (ساکشن هوا)در بسته بندی، باعث جلوگیری از سرمازدگی و سیاه شده گوشت ماهی می شود.

در صورت تهیه ماهی به صورت تازه از بازار، چنانچه با انگشت قسمت آبششها را فشار دهیم باید مایعه ای به حلت غلیظ و کدر نمایانگر شده تا از تازگی صید اطمینان حاصل شود.

گوشتِ زیر شکم و پوست ماهی تازه، سفت بوده و کش نمی آید.

خوراک ماهی جلبک و سبزی دریایی است ؛ در صورت تازه بودن صید،بویِ جلبک و گیاه هنوز هم از دهان ماهی به مشام خواهد رسید.

با فشار دادن گوشت ناحیه کمرِ ماهی جای انگشت دست سریع پر شده و گوشت به حالت اولیه بر می گردد.

صید تازه چشمانی بیرون زده و درخشان دارد و تورفتگی و خاکستری شدن چشمان ماهی حلوای صافی ،نشان از کهنگی است.

هرگونه بوی اضافه ( گندیده مانند) حکم فساد و نشانه قطعی بی کیفیتی و عدم استفاده از ماهی را دارد.

مزیت های استفاده از ماهی حلوای صافی

مزیت های استفاده از ماهی حلوای صافی هرچند بسیاری از خوانندگانِ گرامی به مزیت های بی شمارِ استفاده از ماهی حلوای صافی واقف بوده و در سفره غذی خانواده از این موهبت الهی بهره مند هستند ،لیکن،برای یادآوری و یا آشنایی سایر دوستانِ خوانندهِ این مطالب، برخی از مزایای حائز اهمیت در ادامه بیان می گردد:

 • استفاده از گوشتِ ماهی حلوا، بر خلاف سایر گوشت های قرمز نیاز به مدت زمان زیادی برای طبخ نداشته و خیلی سریع تر آماده شده و این مدتِ کوتاه باعث حفظ مواد مغذی در سطح بالاتری می گردند.
 • کد بانو ها، با استفاده از گوشتِ ماهی، هم پروتئین مورد نیاز خانواده را تامین می نمایند و هم آنقدر قدرت مانور دارند تا بتوانند انواع گوناگونی مانند شکم پر، سوخاری ،کبابی وقلیه را برای کودگان بد غذا با اشکال زیبا تهیه نمایند تا ان شاءالله سلامت آنها تضمین شود.
 • بی ضررترین منبع پروتئین موجود، گوشت سفید ماهی است ؛این گوشت، سرشار از انواع ویتامین ها ی گوناگون و املاح معدنی طبیعی مانند پتاسیم، فسفر، منیزیم ،کلسیم و انواع ویتامین های گروه ب آنتی اکسیدان و امگا سه می باشد.
 • در کشور چین ، بر اساس آموزه های طب قدیم ،از گوشت ماهیِ حلوای صافی، برای پیشگیری ودرمان تعداد زیادی از بیماری ها از جمله ضعف در قوه بینایی و رفع اضطراب و استرس و تقویت میل جنسی آقایان استفاده می شود.
 • تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک به آرامش و رفع اضطراب، برطرف کردن ضعف عضلات، وتقویت حافظه بخش های کوچکی از فواید و مزایای بی همتای مصرف ماهی حلوای صافی است.

توزیع انواع ماهی حلوای صافی

توزیع انواع ماهی حلوای صافی افتخار داریم تا به عنوان عضوی کوچک، از خانواده ا ی ماهی گیر و ماهی فروش، نسل در نسل در زمینه تهیه و توزیع انواع ماهی به خصوص ماهی حلوای سیاه ،ماهی حلوای گیش و ماهی حلوای سفید با خوشنامی در این صنف مشغول به خدمت هستیم.

لطفِ حضرتِ ایزد و همچنین اعتماد تجار ،بازرگانان و خریداران گران قدر، همواره شامل ما گریده و بر خود واجب می دانیم تا برای جبران بخش ناچیزی از این میزان حمایت بی دریغ ،به صورت مستمر رضایت ایشان را در تمامی ابعاد کاری خود جلب نماییم .

در همین راستا، همکاران ما در بخش فروش جهت رفاه حال هرچه بیشتر شما عزیزان، مشخصات انواع ماهی حلوای صافی موجود را در کانال های ارتباطی ما دربستر فضای مجازی و همچنین آدرس اینترنتی این مجموعه قرار داده اند تا با صرف کمترین زمان و انرزی لازم سفارش های خرید خود را ثبت و پرداخت کرده و در اسرع وقت آنها را در یافت فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، ثبت سفارشاتِ ویژه و یا دریافت مشاوره تخصصی ؛ همکاران ما در ساعات اداری،از طریق تماس تلفنی و یا بخشِ گفتگوی آنلاینِ سایت پاسخگوی شما مشتریان محترم هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *