مجموعه معتبر ما جزو یکی از مراکز مهم و معروف در زمینه پخش و عرضه ماهی زبیدی خوزستان می باشد، و مشتریان زیادی را در سراسر کشور به خود اختصاص داده است، امروزه انواع مختلفی از ماهی های شمال و خوزستان در بازار های داخلی کشور به فروش می رسد، با وجود افراد واسطه در این حوزه بهتر است به افراد مطمئن و قابل اعتماد اطمینان کرد تا از خرید هرگونه محصولات تقلبی در امان باشید، در مجموعه ما انواع مختلفی از ماهی ها از قبیل ماهی جنوب دریایی،ماهی صادراتی، عرضه می گردد و مشتریان عزیز بنا به نیاز و بودجه اقتصادی خود اقدام به خرید می نمایند.

مرکز توزیع ماهی زبیدی خوزستان

فواید مصرف ماهی برای درمان افسردگی

فواید مصرف ماهی برای درمان افسردگی مصرف ماهی و بخصوص غذاهای دریایی برای درمان افسردگی و بیماری های مختلف روانی بسیار مفید بوده، بنابراین افرادی که از ضعف اعصاب رنج می برند می توانند با مصرف منظم غذاهای دریایی بخصوص ماهی برای درمان مشکلات اعصاب و روان خود اقدام نمایند.

شایان ذکر است مصرف منظم غذاهای دریایی به دلیل منبع غنی از امگا3 و 6 می تواند نقش بسیار بالایی در آرامش و حفظ زیبایی پوست و مو افراد گردد زیرا کمبود این دو نوع املاح اثرلت مخربی برای بدن ایجاد می کند.

مصرف اکثر غذاهای دریایی بخصوص انواع مختلفی از ماهی ها برای درمان بیماری های مختلف از قبیل پوکی استخوان و یا ناراحتی های اعصابی بسیار کاربرد داشته و از این جهت مصرف ماهیانه ماهی برای افراد سالمند بسیار توصیه می شود.

آشنایی با انواع ماهی جنوب دریایی

آشنایی با انواع ماهی جنوب دریایی ماهی زبیدی یا زبیده همان ماهی حلوا سفید می باشد که در منطقه خوزستانی با این نام شناخته می شود. این ماهی نسبت به دیگر ارقام ماهی موجود در بازارهای داخلی کشور کمیاب تر بوده و فصل صید آن تقریبا از شهریور تا آذر ماه ادامه دارد.

ماهی زبیدی در خلیج فارس و دریای عمان زیست می کند و گوشت آن دارای چربی متوسطی بوده، این نمونه از ماهی بین مردم کشور عزیزمان بسیار پرطرفدار بوده و از قیمت بسیار بالاتری نسبت به ارقام دیگر ماهی برخوردار است.

ممتاز ترین ماهی دریای جنوب که با نام ماهی زبیدی معرفی شده است، ماهی حلوا سفید نام دارد و این ماهی در انواع مختلف به بازار عرضه می گردد. ماهی حلوا سفید از بهترین انواع ماهی جنوب کشور بوده است و ممتاز ترین ماهی به شمار می رود.

ماهی حلوا سفید بسیار خوش طعم بوده و برترین ماهی در خوزستان معرفی شده و در قسمت های جنوبی کشور فروش بسیار بالایی داشته است، ماهی حلوا سفید با نام زبیدی یا زبیده معرفی می شود و در بازار به صورت مستقیم عرضه می گردد.

صادرات کلی ماهی زبیدی خوزستان

صادرات کلی ماهی زبیدی خوزستان


ماهی زبیدی حاوی مقادیر عمده ای امگا 3، ویتامین، پروتئین، فسفر و غیره است که جهت بهبود بسیاری از بیماری ها مفید است و پزشکان استفاده از آن را به تمامی رده های سنی توصیه می کنند. با توجه به کاهش ذخایر دریایی در کشور این محصول به صورت پرورشی نیز تولید می شود و به همین دلیل می توان در تمامی ایام سال نسبت به خرید ماهی زبیدی اقدام کرد.

فاکتورهای زیادی وجود دارند که بر روی قیمت ماهی زبیدی در بازارهای داخلی نقش دارند که یکی از مهمترین عوامل موثر سطح تولید آن در بازه های زمانی مختلف است؛ اگر سطح تولید این ماهی در یک مقطع زمانی کاهش پیدا کند به دلیل کاهش عرضه به بازارهای داخلی قیمت ماهی زبیدی افزایش پیدا می کند.

با توجه به اینکه این محصول از کیفیت بالایی برخوردار است بخشی از آن به خارج از ایران صادر می شود که توانسته است سودآوری ارزی خوبی برای کشور در پی داشته باشد و به همین دلیل حجم صادرات از دیگر عوامل موثر بر روی قیمت ماهی زبیدی می باشد و در صورتی که حجم صادرات در یک بازه زمانی افزایش پیدا کند تنظیم بازار داخلی بهم خورده و در نتیجه قیمت ماهی زبیدی افزایش پیدا می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *